טיולים במוסקבה – אתרים מרכזיים וטיסות לעיר

מוסקבה, בירת רוסיה, היא עיר בעלת היסטוריה עשירה ומורכבת וכיום מטרופולין אדיר ממדים ורחב ידיים. העיר מקבלת בברכה תיירים מרחבי העולם, בעיר תיירים שהפרוטה מצויה בכיסם שכן היא העיר היקרה ביותר בעולם. במוסקבה ניתן למצוא כמה מן האתרים המפורסמים ביותר ביבשת ועל פני הגלובוס כולו למשל הכיכר האדומה, המוזוליאום של לנין ותחנות הרכבת התחתית של העיר.

טיולים במוסקבה – אתרי תיירות מרכזיים בעיר

הכיכר האדומה והקרמלין – הכיכר האדומה היא כיכר בגודל של כ-400 מטרים רבועים והיא אחד מהסמלים הבולטים של העיר. את הכיכר תוחמים קירות הקרמלין, קתדרלת וסילי הקדוש, המוזוליאום של לנין והמוזיאון ההיסטורי של מוסקבה. כל מי שלוקח טיסה למוסקבה חייב לבקר בכיכר האפית של העיר, מומלץ לבקר בה בשעות הלילה בהם הכיכר מוארת וזוהרת בכל הדרה.

מתחם הקרמלין – הקרמלין היה בעברו מקום מושבו של הצאר הרוסי ובתקופת הקומוניסטים, של מנהיגי המפלגה. כיום הוא ביתו של נשיא רוסיה ומוזיאון אדיר ממדים. הקרמלין הוא מתחם גדול מאוד, נדרשים טיולים רבים כדי לראות את כולו וקשה להספיק ביום אחד. חלק מן האתרים במתחם הם ארמון הפטריארך, מגדל הפעמונים של איוון הגדול, בית האוצר, בית הנשקייה, קתדרלת העלייה לשמיים, כנסיית הצגת הגלימה, ארמון הקרמלין, קתדרלת הבשורה ארמון טרם ועוד. לכל מי שלוקח טיסה למוסקבה מומלץ בחום לקחת גם סיור מודרך באזור.

קתדרלת וסילי הקדוש – אין כמעט אדם בעולם שלא מזהה את צריחיה של הקתדרלה על צבעיהם הייחודיים והעיצוב האופייני. הקתדרלה היא בין היפות בעולם, מומלץ מאוד לקחת סיור מודרך במקום.

המוזוליאום של לנין – במרכזה של הכיכר האדומה ממוקם המוזוליאום של לנין, בו שמורה גופתו החנוטה של מנהיגה של רוסיה הקומוניסטית. טיולים במוסקבה לא שלמים ללא ביקור במוזוליאום.

תיאטרון בולשוי – לכל מי שלוקח טיסה למוסקבה כדי לספוג את התרבות הרוסית ואת ההיסטוריה העשירה של העיר ביקור בתיאטרון הבולשוי הוא חוויה יוצאת דופן. בתיאטרון זה הוצגו כמה מיצירות הבלט המפורסמות בעולם לראשונה כולל אגם הברבורים האלמותי.

טיולים במוסקבה – תחנות הרכבת התחתית

לחובבי הארכיטקטורה, האתרים הייחודיים והאמנות, טיסה למוסקבה ללא ביקור בתחנות הרכבת התחתית שלה לחלוטין יפספס את המטרה. תחנות הרכבת בעיר מהודרות בשלל יצירות אמנות, שיש, זהב ופסלים. הן נחשבות לתחנות הרכבת היפות ביותר בעולם. מומלץ מאוד לעשות טיולים לאורכו של קו הרכבת ולו כדי לראות את התחנות, בכל תחנה ניתן למצוא שירות מפות שיכוון אתכם לאן שתרצו להגיע.

טיסה למוסקבה

טיסות למוסקבה ניתן למצוא בשפע, מוסקבה היא השער לארצות הקווקאז ולמזרח אירופה וכמובן לחלקיה המערביים של רוסיה, טיסות רבות מאוד עוברות דרכה. מישראל ניתן למצוא הן טיסות ישירות והן טיסות שכר לעיר. טיסה למוסקבה אורכת כ-5 שעות. שדה התעופה של מוסקבה הוא נקודת פתיחה מצוינת עבור טיולים בעיר, הוא קרוב לתחנת הרכבת התחתית ולקווי אוטובוס וחשמלית רבים.

שימו לב שאתם מזמינים טיסה בתקופה בה מזג האוויר למוסקבה לא קיצוני מידי, אלא אם כן לא משנה לכם טמפרטורה קיצונית. ואם מזג אוויר קיצוני לא מטריד אתכם תוכלו גם לטוס ליעד היפהיפה איסלנד לטיול בנופים מרהיבים וייחודיים.